GİZLİLİK


      Lütfen “www.mertat.com“ web sitesi’ni kullanmadan önce aşağıdaki kullanım şartlarını okuyunuz.

      Mertat (bundan böyle " Mertat.com " olarak anılacaktır.) webde geçirdiğiniz süreyi en güvenli ve rahat şekilde tamamlamanız amacıyla gerekli ortamı sunmak için çalışmaktadır. Bu sebeple Mertat.com' un kişisel bilgilerinizi toplarken ve kullanırken izlediği prensipler aşağıda sıralanmıştır: Hizmetin Alınabilmesine Bağlı Kişisel Bilgilerin Verilmesi / Değiştirilmesi Mertat.com Kullanıcıları, hizmeti alabilmek için bazı kişisel bilgilerini Mertat.com ile paylaşmaktadırlar. Elde edilen tüm bu bilgiler, sadece Mertat.com veri tabanında bulunmaktadır. Mertat.com' daki dolaşımları sırasında kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. Mertat.com Kullanıcıları, ana sayfadan verilen link aracılığıyla ulaşabilecekleri "Posta İşlemleri"nden vermiş oldukları bilgileri düzeltme ve değiştirmeyi gerçekleştirebilirler. Bu bilgiler sadece Kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir. Paylaşılmış olan bilgilerin geçerliliği, değiştirilen yeni bilgiler hem Mertat.com, hem de Mertat.com' un diğer e-posta, anında mesajlaşma gibi on-line hizmetleri için geçerlidir. Diğer Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması Mertat.com, kullanıcılarının sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak toplamaktadır. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen "cookie" adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır. Bilgilerinizin Paylaşımı Mertat.com Kullanıcısı olmanız durumunda, sitedeki ziyaretlerinizin istatistiki takibi dışında paylaşmış olduğunuz bazı kişisel bilgiler (yaş, cinsiyet gibi) ile e-posta gibi kişiye özel alanlarınız da Mertat.com tarafından paylaşılmamaktadır. Mertat.com, kişisel bilgilerinizi tamamen gizli tutacaktır ve hiç bir ticari amaçla 3. kişi veya kuruluşlarla paylaşmayacaktır. Tüm bu kişisel bilgiler, sitedeki tercihler ve Mertat.com Kullanıcısı olmak suretiyle elde edilen e-posta vb. haklar tamamen Mertat.com veri tabanında ve gizli olarak tutulmaktadır. Mertat.com, kullanıcılara ait bilgileri ancak aşağıda belirtilen haller gerektirdiği takdirde açıklamak hakkına sahiptir.

      - Kullanıcının, şahsi bilgilerinin paylaşılması konusunda izni var ise,

      - Mertat.com' un kendi bünyesinde kullanılmak amacıyla,

      - Kullanıcının, Mertat.com' dan talep ettiği hizmetlerin geliştirilmesi, temin edilmesi veya size sunulan servis ve araçlarla ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla,

      - Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde.

      Bu veriler zaman zaman kullanıcının ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz konular, içerikler, farklı hizmet ve çalışmalardan kullanıcıyı haberdar etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ama bu kullanım gerek Mertat.com portalındaki on line aktivite, gerekse Mertat.com' a bağlı e-posta, anında mesajlaşma gibi diğer on line faaliyetler olsun sadece Mertat.com tarafından kullanılmakta, saklanmakta ve yine Mertat.com aracılığıyla size ulaştırılmaktadır. Mertat.com şahsi bilgilerinizin yukarıdaki şartlar çerçevesinde kullanılması sonucu meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Servislerimizden yararlananlar bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Mertat.com, yukarıda yer alan açıklamaları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.